Okleveles egészségpszichológus, felnőtt klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus, minősített pedagógus, doktorjelölt (PhD). Hivatása, hogy a hazánkban még kevéssé ismert transzperszonális pszichológia szemléletét terjessze.
A diplomaszerzést követően a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában dolgozott kutatóként. Szolgált a Büntetés-végrehajtásban és a Magyar Honvédségben, jelenleg tartalékos százados. Dolgozott szociális alapellátásban és szakellátásban egyaránt. Tanított több hazai egyetemen pszichológus-, orvos- és tanárképzésben.
Megismerte az országban működő ártalomcsökkentő és drogprevenciós közösségeket (DÁT2, Helperek, INDIT) és önkéntesként segítette is az általuk koordinált rendezvényeket (Sziget, Samsara, Ozora, stb.). 2019-ben Debrecenben is útjára indított hasonló közösséget, így a DÁT2 csoport tagjaként a budapesti csapat koordinátorával közösen megtartották első képzésüket az általa alapított PsyCare Debrecen tagjai számára. 2020-ig a csoport koordinátora volt, 2020-ban azonban a közvetlen koordinátori szerepből egyet hátrébb lépett, jelenleg mentorként és tanácsadóként segíti az aktív koordinátorokat.
A Drogkutató Intézetben kutató munkatársként a viselkedéses addikciókban szerzett kutatási tapasztalatait (PhD képzés), illetve a drogprevencióban szerzett ismereteit és gyakorlatát integrálva ír elemzéseket, valamint a kutatócsoport tagjaként segíti közös kutatásainkat.
Tanulmányok
Elemzések
Az ártalomcsökkentés mindazon gyakorlati beavatkozások összefoglaló neve, amelyek célja a szerfogyasztás okozta egyéni és makroszintű egészségügyi, szociális és gazdasági kockázatok mérséklése.
A szerfogyasztó hírességek szokásai a modelltanulás elve mentén nagy hatással lehetnek az őket követőkre is.
Az opioidokkal való visszaélés rendkívül súlyos gazdasági, társadalmi és egészségügyi következményekkel jár.
A cikk célja a pszichoanalízis történetének és alapfogalmainak rövid bemutatása, hogy a Freud-ot követő jelentősebb irányzatok elméleti megközelítései is érthetővé váljanak.
A cikk célja a viselkedéslélektan és a tanuláselméletek bemutatása. A drogfogyasztás kialakulásának és fennmaradásának hátterében állhat klasszikus kondicionálás, operáns kondicionálás és a szociális tanuláselmélet egyaránt.
Az alapmodellek ismertetését követően elemzésre került az integratív modell, amelyben a kettős diagnózis hangsúlyos.
Az endokannabinoidok és fitokannabinoidok alkalmazása gyengítheti az antimikrobiális immunválaszt és ezáltal növelheti a fertőző betegségek iránti fogékonyságot.
A szerhasználat testi-lelki hatásainak fontos aspektusa, hogyan befolyásolják immunrendszerünk működését.
A szerfüggőség viselkedéses, testi, érzelmi jeleinek felismerése saját környezetünkben rendkívül nehéz feladat.
A megváltozott tudati állapotok jelenségvilága végtelenül gazdag, érdemes megismerni, azonban fontos tisztában lennünk vele, hogy ez szerhasználat nélkül is elérhető!
Drog, kábítószer vagy pszichoaktív szer? Így nevezzük a tudatmódosító anyagokat.